Kapliczka z figurą przedstawiającą Ukoronowanie Matki Bożej przez Trójcę świętą (Chyżne)
Położona na wsch. krańcach wsi, przy głównej drodze, niedaleko za dzwonnicą loretańską, przy domu nr 249.
Ufundowana przez Marię i Józefa Sobczaków. Pochodząca z warsztatu kamieniarskiego w Orawskim Białym Potoku. Figura przedstawiająca Ukoronowanie Matki Bożej przez Trójcę świętą jest osadzona na kamiennym cokole, na którym znajduje się płaskorzeźba przedstawiająca dwa aniołki. Figura nakryta jest metalowym daszkiem zwieńczonym metalowym krzyżem.
Miejscowosc: Chyżne
Gmina: Jabłonka