Kapliczka z figurą Św. Floriana (Chyżne)
Współrzędne geograficzne: 49.420757, 19.694038
Położona ok. 400 m na wsch. od poprzedniej, obok domu nr 207.
Ufundowana przez Wojciecha Jurczażaka. Pochodząca z warsztatu kamieniarskiego w Orawskim Białym Potoku. Figura przedstawiająca Św. Floriana jest osadzona na kamiennym cokole trzykondygnacyjnym. U stóp Świętego znajduje się płaskorzeźba przedstawiająca dwa aniołki. Na Środkowej częŚci cokołu jest umieszczony metalowy krzyż. Figura jest nakryta metalowym daszkiem o półokrągłym kształcie.
Miejscowosc: Chyżne
Gmina: Jabłonka
Powiat: nowotarski
Kapliczka z figurą Św. FlorianaKapliczka z figurą Św. FlorianaKapliczka z figurą Św. Floriana