Muzeum Miejskie Suchej Beskidzkiej - rejestr kapliczek
Kapliczka szafkowa z Figurką Matki Bożej z Dzieciątkiem (Sucha Beskidzka)
Kapliczka usytuowana po prawej stronie przy ulicy Łagodnej (osiedle Koczurówka)
Drewniana szafka na betonowym słupie, z trzech stron oszklona, nakryta dwuspadowym daszkiem metalowym, bielona. Figura drewniana polichromowana, przedstawiająca Matkę Boską z Dzieciątkiem. Maria stoi na globie i półksiężycu, podtrzymując na swym lewym ramieniu sztywno siedzące Dzieciątko, a w prawej ręce dzierżąc berło. Dzieciątko w lewej dłoni trzyma jabłko królewskie. Oboje mają zamknięte korony zwieńczone krzyżem i białe suknie. Ubioru Marii dopełnia niebieski płaszcz. Szaty ujęte zostały blokowo, sumarycznie, a fizjonomie potraktowano w sposób uproszczony.
Rzeźba - drewno polichromowane, szafka drewniana przeszklona, słup betonowy.
Rzeźba - około poł. XIX w., kapliczka - 1. ćw. XX w.
Z wywiadu wynika, że kapliczka w obecnej (lub zbliżonej) aranżacji istnieje w tym miejscu prawdopodobnie od okresu międzywojennego.
Miejscowosc: Sucha Beskidzka
Gmina: Sucha Beskidzka