Kapliczka wnękowa z figurą Św. Jana Nepomucena (Lipnica Wielka)
Położona w os. Murowanica, na płd. końcu zabudowy wsi, obok domu nr 3. Stoi w pobliżu dawnego brodu na Czarnej Orawie, w rejonie ujścia do niej Lipnicy, w miejscu wilgotnym, zagrożonym powodziami - stąd obecność szczególnego patrona "od wody".
Murowana z kamienia łamanego, potynkowana, we wnęce drewniana (co stanowi tu rzadkość), polichromowana figura Św. Jana Nepomucena. Kapliczka pokryta okrągłym dachem z gontów, zwieńczona ażurowym metalowym krzyżem.
figura 1753 r.
Figura - 1753 r. Ufundowana przez rodzinę Janowiaków, sprowadzona zapewne spoza Orawy.
Miejscowosc: Lipnica Wielka
Gmina: Lipnica Wielka
Powiat: nowotarski
Kapliczka wnękowa z figurą Św. Jana NepomucenaKapliczka wnękowa z figurą Św. Jana NepomucenaKapliczka wnękowa z figurą Św. Jana NepomucenaKapliczka wnękowa z figurą Św. Jana Nepomucena